Strony

piątek, 26 czerwca 2015

Green (KITCHEN) Island
Hej, hej!


Dzisiaj kuchennych rewolucji/rewelacji ciąg dalszy! ;))

    W klasycznej białej kuchni zaistnieje zieleń i to nie w miętowym odcieniu porcelany od Ib Laursena (skądinąd pięknej!), ale w soczystym wiosennym kolorze . Właścicielka owej kuchni- Gosia, kocha ten odcień zieleni od zawsze. I przyznam szczerze, że ten kolor wyjątkowo do niej pasuje!

     Gosia wraz z mężem i kilkumiesięcznym synkiem przeprowadza się do swojego pierwszego własnego domu w Irlandii. 

     Dom został wybudowany zaledwie kilka lat temu, ale trzeba go dostosować do gustu nowych właścicieli. Priorytetem dla Gosi jest kuchnia- w której pozostanie tylko oryginalna podłoga w grafitowym odcieniu, oraz poddany renowacji stół z krzesłami przeniesiony z jadalni.

    Tak, tak- nie przesłyszeliście się! Oprócz jadalni stanowiącej oddzielne pomieszczenie, kuchnia o powierzchni 16m kw umożliwia nam ustawienie całkiem dużego stołu do codziennych posiłków.

     Ponieważ możemy sobie pozwolić, aby po jednej stronie powstała zabudowa pod sam sufit mieszcząca  większość sprzętów (w tym pralkę), ciąg kuchenny znajdujący się po stronie przeciwnej będzie pozbawiony wiszących szafek. Nad blatem roboczym zawiesimy jedynie rząd otwartych półek- symetrycznie po obydwu stronach okapu. Gosia będzie mogła eksponować na nich m.in. zieloną porcelanę. Bo zielone w kuchni będą jedynie dodatki oraz... stół i krzesła. 

     Gosia ma klasyczną urodę i klasyczny gust, więc klasyczna kuchnia z klasyczną zielenią w tle pasuje do niej idealnie! Równie klasyczny owalny stół na ozdobnej "nodze" i piękne krzesła Windsor z oparciem typu "bow-back" (zaokrąglonym) zostaną przemalowane farbą Annie Sloan na kolor Antibes Green (w tym miejscu muszę bardzo serdecznie pozdrowić Pastelową Kropkę i zapytać czy zieleń w Antibes ma dokładnie taki odcień?? ;))) 


Poniżej ogólny plan nowej kuchni:
Kilka kuchennych inspiracji:źródło  2  3  4  5


Oraz  mood board, który przedstawia klimat jaki chcemy uzyskać:
 
A Wy, jak byście się czuli w takiej kuchni?

     Pozdrawiam serdecznie i znikam do innych obowiązków, bo dziś czeka nas jeszcze wyjazd na weekend w rodzinne strony mojego M. Planujemy wycieczkę do Parku Dinozaurów w Bałtowie- trzymajcie kciuki za piękną pogodę!


:)))